Pon. - Pt. 15:00 - 21:00 Sobota 9:00 - 15:00

Dowiedz się więcej

Opis wizyty

Praktyczne wskazówki i porady

Przebieg wizyty w Gabinecie

1. Wywiad i historia zdrowia

Wizyta rozpoczyna się od rozmowy, w której pacjent przedstawia swój problem. Następnie dzięki dodatkowym pytaniom staram się ustalić szczegóły i charakter dolegliwości.

2. Badanie przedmiotowe

Celem badania jest określenie stanu strukturalnego i funkcjonalnego narządu ruchu. Testy kliniczne mogą prowokować dolegliwości pacjenta o czym jest on informowany przed ich wykonaniem. Przeprowadzenie testów klinicznych jest niezbędne aby określić stan strukturalny i funkcjonalny chorej tkanki.

3. Ocena badań obrazowych i dodatkowych

Badania obrazowe stanowią dodatkowy element diagnostyki, lecz często nie wyjaśniają przyczyn problemu pacjenta. Wyniki badania klinicznego są konfrontowane z wynikami badań obrazowych i czynnościowych.

4. Wnioski

Komplet informacji zebranych w wyniku wywiadu, badań i obrazowania pozwalają na postawienie hipotez diagnostycznych – najbardziej prawdopodobnych przyczyn dolegliwości pacjenta.

5. Planowanie i przeprowadzenie terapii

Jeżeli postawione hipotezy pozwalają na przeprowadzenie leczenia zachowawczego – podczas wizyty przeprowadzana jest odpowiednia terapia. Przed wykonaniem każdej techniki pacjent otrzymuje informacje odnośnie celu i oczekiwanych rezultatów.

W celu sprawnego przebiegu wizyty proszę przygotować się według przedstawionych wskazówek:

  • Dokumentacja medyczna – przydatne będą wszelkie dokumenty związane ze stanem zdrowia (wyniki badań obrazowych np. rezonans magentyczny, tomograf komputerowy, rtg oraz usg).
  • Ubiór – podczas badania ważny jest swobodny dostęp do skóry pacjenta oraz możliwość oceny ciała, sylwetki itp. Proszę o zabranie odzieży nie krępującej ruchów, która zapewni komfort podczas wizyty. Niezależnie od tego, w której partii ciała występuje problem, podczas wizyty ocenie może być poddawany cały narząd ruchu.
  • Leki przeciwbólowe – proszę (w miarę możliwości) nie zażywać leków przeciwbólowych co najmniej 24 godziny przed wizytą ponieważ może to mieć istotny wpływ na wynik badania przedmiotowego w gabinecie.

Zarezerwuj wizytę

Jeśli jesteś zainteresowany, chcesz zarezerwować wizytę, skontaktuj się ze mną bezpośrednio. Zadzwoń lub napisz wiadomość. Do zobaczenia w Gabinecie!